YÖNETİM KURULU


 • Ziya Akkurt
  ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Ziya Akkurt, iş hayatına 1983 yılında Interbank’ta başladı. Sırasıyla, BNP-AK-Dresdner Bank Kredi ve Pazarlama Bölümünde, Osmanlı Bankası / Banque Paribas / Paris Uluslararası Bankacılık Bölümde görev aldı. 1996 yılında Akbank Kurumsal Bankacılık bölümünde göreve başlayan Akkurt, yıllar içinde Akbank’da farklı bölümlerde görev aldıktan sonra 2009-2012 yılları arasında CEO olarak görev yaptı. 1996-2012 yılları arasında, BNP-AK-Dresdner Bank, Akbank A.G, BNP-AK-Dresdner Leasing, Ak Yatırım A.Ş’de kredilerden sorumlu murahhas aza olarak yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Ziya Akkurt, 2016 yılı Şubat ayından itibaren Nurol Yatırım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir.
 • M. Oğuz ÇARMIKLI
  M. Oğuz Çarmıklı, İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Yıldız Mühendislik Yüksek Okulu, İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur. M. Oğuz Çarmıklı, sonradan Nurol İnşaat ve Ticaret A.Ş.’ne dönüşen ve Nurol Şirketler Topluluğu’nun ilk şirketi olan, Nurol İnşaat Şirketi’nde üst düzey yönetici olarak görev yapmıştır. 1999 yılından beri Nurol Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini ve 13.12.2011 tarihinden itibaren de Bankanın Ücretlendirme Komitesi üyeliği görevlerini sürdürmektedir.
 • M. Mete BAŞOL
  Arizona Üniversitesi, Ekonomi Bölümü’nden B.S derecesi ile mezun olmuştur. İş hayatına 1984 yılında başlayan BAŞOL, sırasıyla, İnterbank, Bankers Trust, Deutsche Bank, Kamu Bankaları Yönetim Kurulu Murahhas Azası görevlerinde bulunmuştur. Halen çeşitli şirketlerde yönetim kurulu üyeliği ve danışmanlık görevleri bulunmaktadır. 2014 Ağustos ayından bu yana Nurol Yatırım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu ve Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi görevlerini sürdürmektedir.
 • Sabri ÇARMIKLI
  Londra Essex Üniversitesi, Siyasi Bilimler Departmanı 1997 mezunudur. Akademik kariyerine, 2001 yılında Londra Westminister Ünivesitesi Uluslararası İlişkiler ve Politik Teori Yuksek Lisansı ile devam etmiştir. 2002 yılında Londra Ünivesitesi, Birbeck Koleji Güncel Tarih ve Politika alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2011 yılında Londra Wesminester Üniversitesi’nde Siyasi Bilimler Doktorasını tamamlamıştır. Profesyonel çalışma hayatına 1991-1992 yılları arasında Nurol İnşaat Ticaret A.Ş. Riyad temsilciliğinde yönetici olarak başlamıştır. 1992-1993 yılları arasında Nurol Inşaat Ticaret A.Ş. ‘de Arazi Geliştirme Departman Yöneticisi görevini üstlenmiştir. 1993-1994 yılları arasında Nurol Pazarlama ve Dış Ticaret A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev almıştır. 1994 yılından itibaren Nurol Holding A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda 2016 Eylül tarihinde Nurolbank Yönetim Kurulu üyeliği görevine başlamıştır.
 • Gürol ÇARMIKLI
  1975 İstanbul doğumlu olup 2001 yılında ABD-Golden Gate Üniversitesinde İşletme lisansını, yine aynı üniversitede İnsan Kaynakları İdaresi konusunda yüksek lisansını tamamladı. Mezuniyetini takiben, ABD’de Universal Materials şirketinde Başkanlık yaptı. Nurol Holding ve grup şirketlerinde üst düzey yönetici olarak çalışmalar yapmış ve halen Nurol Holding bünyesinde Kurumsal Gelişim ve İnsan Kaynakları Koordinatörü olarak görevine devam etmektedir. 2 Kasım 2023 tarihinden itibaren Nurol Yatırım Bankası A.Ş. Yönetim kurulu üyesi olarak katılmıştır.
 • A. Kerim KEMAHLI
  Oxford, St. Edward’s Okulu mezunudur. Edinburgh, Heriot-Watt Üniversitesi’nde İşletme Organizasyonu programını tamamlamıştır. İş hayatına 1990 yılında West LB’de başlayan Kemahlı, sırasıyla Finansbank, Abalıoğlu Holding ve Çelebi Holding'de çalışmıştır. 2010 yılından itibaren Nurol Holding Finans Koordinatörlüğü ve 2011 yılından bu yana da Nurol Yatırım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmektedir.
 • Yusuf SERBEST
  İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. İş hayatına 1989 yılında Töbank T.A.Ş’nin Hazine bölümünde başlayan Serbest, sırasıyla Nurol Menkul Kıymetler A.Ş.’de görev almış, İMKB Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmıştır. 2001 yılından bu yana Nurol Yatırım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.
 • İzzet Şahin
  Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü ve Gazi Üniversitesi İ.İ.B. Fakültesi mezunu olan İzzet Şahin, bankacılık kariyerine 1986 yılında Akbank Teftiş Kurulunda Müfettiş Muavini olarak başlamıştır. Akabinde Müfettiş, 1994 yılında da Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olmuştur. 1996 yılında anılan bankanın Samsun Bölge Müdürlüğüne atanmış, devamında sırası ile Trakya, İstanbul I, İstanbul III, Ankara, Taksim Bölge müdürlüklerinde bulunmuştur. 2013 yılında Genel Müdürlük, B.B. Şubeler Yönetimi Bölüm Başkanlığına atanmış, aynı yıl içerisinde Anadolubank Yönetim Kurulu Üyeliğine transfer olmuştur. 2018 yılında Anadolubank Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevini üstlenen Şahin, 2022 yılına kadar bu görevini sürdürmüştür. 2016-2022 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Disiplin Komitesi Üyeliği görevini de üstlenmiştir. İzzet Şahin 02.05.2024 tarihinden itibaren Nurolbank Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır.
 • Ahmet ŞİRİN
  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur. Leeds Üniversitesi’nden yüksek lisans derecesi almıştır. İş hayatına 1980 yılında Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu’nda başlayan Şirin, sırasıyla, Gelirler Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı, Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı, Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Maliye Başkanlığı, BDDK İkinci Başkanlığı ve BDDK Başkanlık danışmanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2013 Temmuz ayından bu yana Nurol Yatırım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Denetim Komitesi Başkanı ve Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı görevlerini sürdürmektedir.
 • Ziya Akkurt
  İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. İş hayatına 1993 yılında İstanbul Bankers Trust’da başlayan Altuntaş, sırasıyla Amsterdam, Bükreş ve Londra’da, Garanti Bankası, AMEX Bank, Credit Suisse ve Morgan Stanley’de Gelişmekte Olan Piyasalar Direktörü ve Türkiye Bölgesi Başkanı görevlerinde bulunmuştur. Ağustos 2011 tarihinde İstanbul’a dönen Altuntaş, Royal Bank of Scotland’da, Haziran 2013 tarihine kadar iki senelik bir süreçte Baş Genel Müdür Yardımcısı ünvanıyla hizmet vermiştir. 16 Eylül 2013 tarihinden bu yana Nurol Yatırım Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerini sürdürmektedir.